Poseta kompaniji "JT International" a.d. Senta

У оквиру програма „Упознај бизнис из прве руке“ који Центар за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Београду реализује од 2008. године, студенти завршних година Пољопривредног, Технолошког, Машинског, Електротехничког и Факултета организационих наука имали су прилику да 10. децембра 2013. године посете компанију "ЈT International a.d." у Сенти и да се упознају са системом пословања који ова компанија примењује , као и да посете производне погоне.

Студенти су од својих запослених колега чули и низ корисних информација о пословним искуствима, њиховом каријерном развоју, као и о могућностима запослења и обављања пракси у овој компанији. Испред компаније "ЈT International a.d." студентима су се обратили представници Центра за развој каријере и Америчке привредне коморе.

Добродошлицу им је пожелео генерални директор фабрике Данило Стојановић, а Каизен пословну филозофију студентима је потом успешно презентовала Габриела Захан, менаџер за унапређње процеса.

О томе колико су ове посете битне студентима и представљају значајна искуства сведоче и изјаве које су дали након посете.
Студент Саобраћајног факултета је у евалуационом упитнику истакао следеће: „За мене је било јако едукативно као инжењера логистике. Домаћини су нас упознали са интерном политиком компаније, а после смо имали обилазак погона где су нас детаљно упутили у саме процедуре обраде“.
Студенткињи Технолошко- металуршког факултета најкориснији је био увид у производне процесе: „По први пут сам имала прилику да видим све оно што сам до сада учила. Волела бих да се захвалим на пруженој прилици да упознамо производњу из прве руке, што нам није било обезбеђено током студија“.

Програм „Упознај бизнис из прве руке” студентима завршних година Универзитета у Београду пружа прилику да кроз полудневну посету компанијама стекну увид у приниципе пословања као и да се ближе упознају са системом рада ових компанија, што представља драгоцено искуство у грађењу њихових будућих каријера. У програму је до сада учествовало више од 620 студената и дипломаца Универзитета у Београду