Zum kafica - 45 minuta o fokusu tokom studija

Svima nam se desilo da nam ponekada promakne neki detalj ili da imamo problem da održimo koncentraciju, posebno kada imamo samo par dana do ispita.  Koji su to faktori koji utiču na naš fokus? Ponekada je dovoljno ukloniti samo uzroke naše loše koncentracije ali da li loš fokus može biti samo simptom nekog ozbiljnijeg stanja? Možda najvažnije na temu fokusa je pitanje da li ga možemo poboljšati? Da li je fokus "mišić" i da li pravim vežbama i tehnikama može postati jači?

U sredu 30. oktobra u 15 časova na novoj Zum kafici razgovaramo sa psihološkinjom Marijom Živković i odgovaramo na vaša pitanja koja možete postaviti u prijavnom formularu.

Prijavite se putem linkahttps://forms.office.com/e/fc75AmL8Ld

Marija Živković je psihološkinja i psihoterapeutkinja. Nekada davno je studije psihologije upisala u Beogradu a post-diplomske i specijalističke studije završila u Londonu. Takođe, nekada davno radila je kao konsultant u HR agenciji i stručni saradnik za učenje i razvoj u banci. Poslednjih godina razvija svoju psihoterapijsku praksu, pohađa novu terapijsku edukaciju i jedna je od autorki podkasta "Psihološkinje".

Druženje je namenjeno studentima svih fakulteta u sastavu Univerziteta u Beogradu na svim nivoima studija i onima koji su završili studije u poslednjih godinu dana.

„Zum kafica – 45 minuta sa … “ predstavlja onlajn format programa karijernog vođenja i savetovanja mladih, koji smo razvili u Centru za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu, u želji da ostanemo dostupni (i na daljinu) svojim starim i novim korisnicima.