USPEŠNO REALIZOVAN “HR PRAKTIKUM ZA STUDENTE”

Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu u saradnji sa konsultantskom kućom “Advance International” realizovao je trodnevni edukativni program „HR praktikum za studente“ u periodu od 26. do 28. juna 2024. godine.

Tokom prvog dana programa polaznici su dobili priliku da upoznaju osnovne procese i izazove različitih oblasti upravljanja ljudskim resursima: HR administracije, regrutacije i akvizicije talenata, kompenzacija i beneficija, HR analitike i izveštavanja, brendiranja poslodavca/iskustva zaposlenih, prepoznavanja i motivisanja zaposlenih. Prvo predavanje je održala, a i ceo koncept programa osmislila Marina Petruševski, HRM konsultant iz “Advance International”.

Drugog dana gosti predavači su bili iz kompanije Nelt. Tog dana obrađivane su teme brendiranja poslodavca - “Employer branding” i iskustva zaposlenih - “Employee experience”, gde su učesnici naučili koliko je zapravo važna briga o svim zaposlenima i kako podstaći zaposlene da razviju lepa osećanja prema kompaniji. Takođe, nakon oba bloka predavanja učesnici su imali priliku i da rešavanju konkretne studije slučaja u timovima.

Prvi deo trećeg dana bio je rezervisan za temu “Regrutacije i akvizicije talenata”. Predstavnici iz UniCredit banke su predstavili kako teče proces regrutacije u njhovoj kompaniji, kako izgleda pisanje oglasa za posao i dali savete o tome kako ostaviti bolji utisak na regrutera prilikom razgovora za posao. U drugom bloku trećeg dana predavanje na temu “Učenje i razvoj – programi razvoja za mlade” održala je kompanija Delta Holding. Kao i prethodnog dana, učesnici su radili na studijama slučaja i iz ovih tema.

Program je protekao vrlo dinamično, interaktivno, uz preispitivanje i kritičko promišljanje učesnika o različitim temama. Polaznici su ispoljili veliko interesovanje za temu i spremnost da steknu nova znanja. S obzirom na to da studiraju na različitim fakultetima (Fakultet organizacionih nauka, Ekonomski, Filozofski, Filološki, Pravni, Fakultet bezbednosti, Učiteljski...), teme su sagledane iz različitih perspektiva, diskusija je bila veoma energična i svi timovi su bili vrlo produktivni i maštoviti u rešavanju različitih izazova.

U edukaciji polaznika i polaznica programa učestvovale su: Marina Petruševski iz Advance International, Olga Žarković i Maja Knežević iz Nelt grupe, Sonja Restović i Ana Petić iz UniCredit banke, i Milica Topalović iz Delta Holding-a.

Na kraju programa polaznicima su uručeni sertifikati, a predstavnicama kompanija zahvalnice za učešće u programu.

Sjajnu atmosferu i kvalitet programa najbolje opisuju komentari polaznika:

Zahvalna sam što sam imala prilika da čujem različite karijerne razvoje učesnika, prezentera, inspirativno je čuti njihove početke i videti koliko su daleko dogurali.

Case study – pravi primer kako je najbolje provežbati stečeno znanje.

Neposrednost u komunikaciji i detaljno i temeljno objašnjenje strukture pozicija u HR-u. Organizacija gostovanja zaposlenih u HR-u. Mogućnost da postavimo pitanja i slušamo o njihovim karijernim putevima.

Pohvalila bih sveobuhvatan pristup i izuzetno pozitivnu i podsticajnu atmosferu. Hvala!

Organizovanost i stručnost. Mogućnost i potencijal. Nisam učestvovala do sada na sličnim programima i ovaj program je ostvario sva moja očekivanja.

Organizaciju i realizaciju programa podržali su Nelt grupa, Delta Holding i UniCredit banka.