ZAVRŠEN JOŠ JEDAN CIKLUS PROGRAMA „KADAR DA BUDEM KADAR“

Dvadeset prvi ciklus programa pod nazivom „Kadar da budem kadar“ uspešno je završen 21. maja 2024. u zgradi Rektorata Univerziteta u Beogradu.

Nedelju dana studenti su pohađali intenzivne celodnevne treninge tokom kojih su vežbali i usavršavali sledeće veštine: emocionalnu inteligenciju, komunikaciju, kritičko mišljenje i rešavanje poslovnih problema, davanje i primanje povratne informacije i veštine prezentovanja.

Program je započeo 15.maja 2024. treningom Pametni iz drugog ugla – emocionalna inteligencija“ koji je vodila Jelena Nenadović, ekspert za edukaciju i razvoj u kompaniji „Delhaize Serbia“. Polaznici su imali prilike da se detaljnije upoznaju sa konceptom emocionalne inteligencije, da saznaju koje kompetence ona obuhvata i kako se može razvijati. Uz mnoštvo primera, interakciju, humor i otvorenost za diskusiju predavač Jelena je kreirala pozitivnu, dinamičnu i produktivnu atmosferu na treningu.

Drugi po redu trening pod nazivom Uspešna komunikacija“ održala je psihološkinja i psihoterapeutkinja Marija Živković, iz psihološkog savetovališta „Jedro“. Studentima se najviše svidelo što je predavač svojim primerom demonstrirala aspekte uspešne komunikacije o kojima je govorila (aktivno slušanje pre svega). Dopala im se njena prijatnost, otvorenost, posvećenost i komunikativnost. Posebno im se dopao deo treninga posvećen stilovima komunikacije, njihovoj diferencijaciji kroz teorijska objašnjenja, ali još više kroz vežbe i primere.

Na treningu  Kritičko mišljenje i rešavanje poslovnih problema” koji je održao HR konsultant Dušan Jovanović iz „Advance International“ polaznici su saznali kako izgleda proces kritičkog mišljenja i dobili su savete kako da prolaze kroz svaku od faza ovog procesa. Pristup predavača je bio jasan, koncizan i vrlo energičan. Polaznike je oduševila vežba „6 šešira za razmišljanje“, veliki broj praktičnih primera i smernice o tome kako da sve što su čuli primene u praksi.

Na treningu „Fidbek i lični rast“ predavač Nataša Pančić, HR konsultantkinja iz firme „Erakov Concept“ približila je studentima važnost veštine davanja i primanja povratne informacije u procesu ličnog rasta. Studentima su se najviše svidele vežbe kao i praktični primeri, učenje i primena različitih tehnika koje su primenljive kako u karijeri tako i u svakodnevnom životu. Svideo im se i pristup predavača, jasnoća u iznošenju informacija i konciznost.

Poslednji dan programa, 21.maj 2024. bio je rezervisan za stručni tim iz H.art Development Centra i trening „Prezentacione veštine“. HR asistentkinje Teodora Tomić, Ana Stojakov i Jovana Mičinović kreirale su opuštenu i sigurnu atmosferu u kojoj su polaznici mogli da provežbaju elemente koji doprinose dobroj prezentaciji, a najviše im se dopala vežba za umanjivanje treme.

Najjači utisak na studente tokom čitavog programa ostavili su predavači - njihov pristup u sprovođenju treninga, komunikativnost, otvorenost ka studentima i njihovim pitanjima i sposobnost da informacije iznose na jasan i sažet način. Takođe, veoma značajni za studente bili su primeri iz prakse i vežbe koje su im omogućile da uvide kako mogu praktično da primene sve ono što su čuli.

Realizaciju programa podržala je kompanija „Delhaize Serbia“.

Program "Kadar da budem kadar" predstavlja seriju treninga koje, kao gostujući predavači Centra za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu, vode stručnjaci u oblasti menadžmenta ljudskih resursa, a s ciljem unapređenja zapošljivosti studenata završnih godina i mladih diplomaca.